Mobil Sohbetmobil sohbet

Muhabbet chat arkadaşlık uygulamaları,  siteleride teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesine paralel kullanım bakımından bilgisayarların yerini yaygın bir şekilde mobil cihazlara bırakmıştır. Bundaki temel ana faktör kullanış yönünden basit rahat, taşınma açısından fazla yer kaplamaması,yaş sınırı acısından belirli bir yaş skalasının bulunmaması yani genis yelpazede yediden yetmişe kullanıcısının günümüzde bulunmasıdır. Hızla ilerleyen teknoloji, insan hayatının her alanında rol aldığı gibi muhabbet alanında da oldukça etkili olduğu
gözlemlenmektedir. Günümüzde mobil teknolojilerin yaygınlaşması sonucu sohbet chat alanında da yardımcı birçok yazılım ve donanım üretilmektedir.İçerisinde çok sayıda uygulama barındıran mobil cihazlar yemek masasında,banyoda,hayatımızın her evresi ve alanında oldukça etki göstermektedir. Özetle tanışma ve söyleşi platformlarında şu an itibariyle kullanıcı açısından en yaygın olarak mobil sohbet kullanılmaktadır.

Mobil chat siteleri nedir? sorusunun cevabı aslında kullanılan cihazı niteler. Bu kullanılan cihazın eklentisi konumunda olan muhabbet etmede kullanılan aracı niteler.  Teknoloji ilerledikçe her alanda değişikliğe yol açmıştır. Yani hayatımızda çok köklü değişikliğe yol açmıştır. Bu alanlardan biride muhabbet, arkadaşlık alanıdır. Bu tür platform ve bloglarda ilk oluşum döneminde, bilgisayarlar yaygın olarak kullanılmıştır. Daha sonraki süreçte mobil cihazlar yaygın olmaya başlamıştır. Günümüzde ise nerdeyse tamamen olarak bu cihaza yer bırakmıştır. Gelişen dünyada her gün teknoloji nedeni ile hayatımızda bir dizi değişiklik olmaktadır. Son 20 yıl teknoloji çok hızlı bir büyüme yaşamıştır. Bu hızlı büyüme sonucunda insanlık adına çeşitli avantaj ve dezavantajlar doğurmuştur. Avantajları başlıklar halinde sıralayacak olursak insan gücünün azalması, çoğu sistemin kolaylaşması, gibi avantajları mevcuttur. Dezavantajları ise sosyalleşme önünde engel olması, insanları tembelleştirmesi gibi dezavantajlardır. Bu hususlar üzerinden, artan teknolojinin faydaları ve zararlarının olduğunu gördük. Artarak giden teknolojinin şu an bile hayatımızda hep değişikliğe yol açmıştır. İleriki zaman diliminde de değişikliğe yol açacağı bir gerçektir. Bu gerçeklikler üzerinden bu kavram önemli bir kavramdır. Çünkü hayatımızı, hayatımızda yaşam şeklimizi, kültürel yapımızı değiştirecek yönde etki göstermiştir. Bu alanında da, diğer alanlarda değişikliğe yol açtığı gibi bu alanda da değişime yol açmıştır.

önceki yazımızda « makelemiz var.

Mert
Makale Yazarı :
heart
Yazı kategorisi : Mobil Sohbet
yorum yorum yok


Mobil Sohbet İle Benzer Sohbet YazılarıMobil Sohbet yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

chat sohbet sohbet odaları canlı sohbet sohbet siteleri mobil sohbet